بزرگداشت آیت الله هاشمی در لارستان

هفتمین روز ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی با شکوهی خاص در مسجد جامع شهر لار برگزار شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لارستان، این مراسم که با حضور اقشار مردم و مسئولان، هیات رئیسه، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی لارستان، برگزار شد، حجت الاسلام محمد رمضانی امام جمعه موقت شهر لار با بیان این نکته که ارزش وجودی همه انسان ها به خدماتی است که به اسلام، نظام و مردم انجام می دهند، گفت: شخصیت والای مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی به دلیل همین خدمات ارزشمند است.
امام جمعه موقت شهر لار رمز پیروزی انقلاب اسلامی را در قدرت ایمان و اراده پولادین حضرت امام (ره) وحضور مردم و کسانی که یار و یاور ایشان بودند دانست و افزود: آیت الله هاشمی یار و همراه بنیانگذار انقلاب بود.

وی ادامه داد: مرحوم هاشمی چهارسال و نیم از عمر خود را در زندان ساواک گذراند و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران دفاع مقدس به دلیل قدرت و مدیریتی که داشت از سوی امام (ره) فرماندهی جنگ را برعهده گرفت.

امام جمعه موقت شهر لار یکی از چشمگیر ترین خدمات ارزشمند هاشمی را همراهی و همدلی با مقام معظم رهبری دانست و افزود: تجلیل از شخصیت هاشمی، تجلیل از 59 سال همراهی بامقام معظم رهبری است. و این مرد بزرگ پیرو مقام عظمای ولایت بود و این درست همان نکته ای است که کشور ما بدان نیازمند است.

رمضانی تامین استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را در سایه تبعیت از ولایت دانست و گفت: اگر پیروی از ولایت نباشد، کشور با چالش مواجه خواهد شد و در سایه حمایت رهبری و پیروی از ایشان است که پیشرفت،آبادانی و استقلال برای کشور به ارمغان آورده خواهد شد.

رمضانی یکی دیگر از خدمات شایسته این مرد بزرگ را تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی دانست و اظهار داشت: امروز میلیون ها دانشجو به همراه هزاران استاد و کارمند، در کشور ما تلاش علمی دارند و دانشگاه آزاد اسلامی نقش مهمی در پیشرفت علم درجامعه اسلامی داردو همه این افتخارات مرهون هوش وافر این اندیشمند بزرگ است که با پیشنهاد وی و تایید حضرت امام (ره) این مجموعه علمی عظیم شکل گرفت و منشا خدمات و برکات زیادی گردید.

درابتدای این مراسم با مداحی مداح اهل بیت اشکان عسکری یاد و خاطره این اندیشمند گرانقدر گرامی داشته شدو پس از سخنرانی با قرائت فاتحه به روح آن عزیز از دست رفته مراسم پایان یافت. در خاتمه مهدیزاده رئیس واحد لار از حضور تمامی شرکت کنندگان در مراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی تشکر کرد.

 

   1395/10/28 13:51