آیت‌الله شاهرودی از فقیهان برجسته نظام اسلامی بود.
معاون فرهنگي دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي لارستان عنوان كرد:
آیت‌الله شاهرودی از فقیهان برجسته نظام اسلامی بود.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا از لارستان،  مراسم گراميداشت ارتحال حضرت آيت الله هاشمي شاهرودي و در گذشت تعدادي از دانشجويان دانشگاه آزاد  اسلامي واحد علوم و تحقيقات بر اثر سانحه تصادف با حضور دانشگاهيان واحد در نمازخانه شهيد آگاه برگزار شد. در اين مراسم حجت الاسلام عبد الله عباسي معاون فرهنگي دانشجويي دانشگاه  با اظهار تاسف از ارتحال اين عالم رباني، گفت:  آیت‌الله شاهرودی از فقیهان برجسته نظام اسلامی و تربیت‌شده‌ی حوزه علمیه باسابقه نجف و شاگرد برجسته شهید بزرگوار آیت‌الله سید محمدباقر صدر بود.
وي گفت: رابطه آیت‌الله هاشمی شاهرودی با مقام معظم رهبری رابطه‌ای بسیار صمیمی بود و مقام معظم رهبری هم نسبت به ایشان و جایگاه رفیع ایشان لطف ویژه‌ای داشته‌اند.
وي ادامه داد: اين عالم گرانقدر از پیشتازان علم و جهاد و اجتهاد بود که پیش از پیروزی انقلاب در مسیر به ثمر رسیدن نهضت اسلامی حرکت کرد و پس‌ازآن نیز در خط امام (ره) و رهبری معظم انقلاب در سنگرهای مختلف و مسئولیت‌هایی که به ایشان محول شده بود، به خدمت به جامعه اسلامی مشغول بود.
 معاون واحد اظهاركرد: اين فقيه وارسته در دوران ریاست قوه قضاییه منشأ تحولات بسیاری در دستگاه قضایی بود و در سنگر شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس خبرگان رهبری در مسیر وحدت، انسجام و سلامت نظام مقدس جمهوری اسلامی گام برمی‌داشت.
 
منبع :  روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان    1397/10/8 14:21