حماسه 9 دی نشان داد که مردم از مسئولان جلوتر هستند

حماسه 9 دی نشان داد که مردم از مسئولان جلوتر هستند


رئيس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت: حماسه ۹ دی نشان داد كه مردم از مسئولان جلوتر هستند و با حضور خود فتنه عظیمی كه نظام را دربرگرفته بود، خنثی کردند.

نشست تخصصی ۹ دی با حضور رئیس، هیأت رئیسه و كاركنان  دانشگاه آزاد واحد لارستان در سالن كنفرانس این واحد برگزار شد.

مهدی زارع در این نشست با بیان این موضوع كه ۹ دی یكی از روزهای به‌یادماندنی و ماندگار در تاریخ این مرز و بوم است، گفت: حضور ملی و وحدت كلمه در تبعیت از ولایت و اطاعت از ولی‌فقیه در جهت انسجام ملی و دفاع از یكپارچگی میهن اسلامی موجب خلق چنین حركت عظیمی شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان ادامه داد: مردم در این روز باشكوه در خیابان‌ها حضور پیدا كردند تا با آرمان‌های امام و انقلاب تجدید پیمان و اگر لازم باشد جان خود را فدای انقلاب و رهبری كنند.

وی اظهار كرد: حماسه ۹ دی نشان داد كه مردم از مسئولان جلوتر هستند و در زمانی كه مسئولان نظام در آن شرایط خطیر نمی‌دانستند كه چه راهكاری باید اندیشیده شود، مردم با حضور خود فتنه عظیمی كه جمهوری اسلامی را دربرگرفته بود، خنثی كردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان با بیان این موضوع كه حضور به موقع و هوشیاری مردم در صحنه بسیار بااهمیت است، تصریح كرد: اگر به تاریخ و حوادث قیام عاشورا نگاه كنیم، درمی‌یابیم كه پس از شهادت امام حسین(ع) قیام‌های متعددی در حمایت از خط سرخ علوی انجام شد اما هیچکدام از این حوادث اهمیت قیام عاشورا را نداشت چراكه این قیام‌ها مبتنی بر زمان‌شناسی و شناخت فرصت‌ها استوار نبودند.

وی با اشاره به این نكته كه اگر مردم حماسه غرورآفرین ۹ دی را خلق نمی‌كردند، تمامیت ارضی كشور و اقتدار نظام  اسلامی از دست می‌رفت، خاطرنشان كرد: متأسفانه برخی از عوامل داخلی بازیچه دشمن شدند و اگر جریانات تأثیرگذار خارج از كشور را دنبال كنیم به این نتیجه خواهیم رسید كه معاندان اسلام و انقلاب، به‌دنبال تجزیه ایران اسلامی و از بین بردن قدرت و اقتدار  این كشور و نظام اسلامی بودند.

 زارع عنوان كرد:  ۹ دی روزی است که مردم مسلمان و انقلابی ایران نشان دادند به این جمله حضرت امام خمینی(ره) که فرمودند «پشتیبان ولایت‌فقیه باشید تا به مملکت‌تان آسیب نرسد»، به‌خوبی در عمل معتقد و پایبند هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت:  این روز به‌یادماندنی جشن بلوغ فکری و شخصیتی مردم‌سالاری و اعتقاد به  نظام اسلامی بود و حضور مردم در صحنه به دشمنان این كشور فهماند كه مردم ایران همواره بیدارند و انقلاب و رهبر خود را هیچگاه تنها نخواهند گذاشت.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان


   1397/10/10 12:53