دانشجویان گنجینه های انقلاب و بزرگترین ذخایر ملی هستند

رئیس دانشگاه آزاد لارستان:

دانشجویان گنجینه‌های انقلاب و بزرگ‌ترین ذخایر ملی هستند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لارستان گفت: دانشجویان گنجینه‌های انقلاب و بزرگ‌ترین ذخایر ملی ما هستند واین جوانان هرکدامشان نیروی توانمندی خواهند شد.

مهدی زارع  در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در لارستان در حاشیه بازدید از امتحانات پایان‌ترم دانشجویان و نحوه برگزاری آن اظهار کرد: نیاز امروز جامعه ما استفاده از تمام ظرفیت‌های جوانان است و اعتقاد داریم اگر این نیروی عظیم و استعدادهای با بالقوه با مدیریت صحیح همراه شود، بسیاری از نیازهای کشور حل خواهد شد.   

وی با بیان این موضوع که با تلاش و مساعدت، استادان این امر محقق خواهد شد، افزود: اعتقاد ما این است، استادان و دانشجویان به‌عنوان دارایی یک دانشگاه محسوب می‌شوند و به‌عنوان عامل ترقی، پیشرفت و توسعه هر دانشگاهی نقش کلیدی و راهبردی را ایفا می‌کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان با بیان این نکته که امروز هدف ما ایجاد شرایطی مناسب از طریق خلق محیطی خلاق و نوآورانه  برای دانشجویان و استادان است، گفت: اگر بتوانیم با هم‌افزایی علمی، دانشجویان را به خلاقیت و استفاده از فرصت‌ها سوق دهیم، محیطی را به وجود آوردیم که در آن بهره‌وری علمی شکل می‌گیرد و زیرساخت‌های دانشگاهی نقش‌آفرین، مهیا  می‌شود.

زارع تعامل سازنده دانشگاه با محیط اطراف را بسیار مهم دانست  و خاطرنشان کرد: دانشجویان آینه تمام‌نمای گذشته استادان هستند و این وظیفه ماست که با تربیت علمی و فرهنگی، فارغ‌التحصیلانی را پرورش دهیم که حاصل آن جامعه‌ای  سرزنده، پویا، جوان و متعهد  باشد.

 

وی توجه به پژوهش به‌منظور  تبدیل جوانان به سرمایه‌های کارآمد جامعه را امری مهم تلقی و بیان کرد: با افزایش کتاب‌های تخصصی و کاربردی، افزایش کمی و کیفی مجلات علمی و پژوهشی، سمینارها، طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی برون و درون دانشگاهی، می‌توانیم بستری مناسب برای تحقیق و پژوهش‌محوری ایجاد کنیم تا در این شرایط، دانشجویانی پژوهش‌محور داشته باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان توجه به  فرهنگ اسلامی و نهادینه‌شدن این امر مهم را در زندگی دانشجویان حیاتی دانست و افزود: دانشجویان گنجینه‌های انقلاب و بزرگ‌ترین ذخایر ملی هستند و اگر در کنار علم، تحقیق و پژوهش نگرشی اسلامی در دانشجویان‌مان به وجود آوردیم  بسیاری از مشکلات ما در جامعه حل خواهد شد و این جوانان هر کدامشان نیروی توانمندی خواهند شد که در آینده کشور را به‌سوی آبادانی،  ترقی و پیشرفت سوق خواهند داد.

به گزارش آنا، در این دیدار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان با تعدادی از دانشجویان گفتگو و از نحوی صحیح و برنامه منظم امتحانات ابراز خرسندی و از دست‌اندرکاران و برگزارکنندگان امتحانات قدردانی کرد.

منبع :  روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان    1397/10/17 11:56