نخستین دانشجوی دکتری رشته حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان از رساله خود دفاع کرد

نخستین دانشجوی دکتری رشته حقوق خصوصی دانشگاه آزاد لارستان از رساله خود دفاع کرد

مدیر پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان از برگزاری نخستین جلسه دفاع رساله دکتری حقوق خصوصی در این واحد دانشگاهی خبر داد.

حسن امامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در لارستان از برگزاری نخستین جلسه دفاع رساله دکتری حقوق خصوصی در این واحد دانشگاهی خبر داد و اظهار کرد: فرامرز احمدیان نخستین دانشجوی دکتری حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان با عنوان رساله (نقش حقوقی متصدی حمل‌ونقل در کنوانسیون حمل‌ونقل ترکیبی بین‌المللی کالا و مقایسه آن با حقوق ایران) از پایان‌نامه خود با موفقیت دفاع کرد.

وی افزود: این جلسه دفاع با حضور مهدی زارع، بابک خسرونیا، محمدتقی رضایی، حجت‌الله ایزدی، علی شجاعی‌فرد و محمدمهدی ترابی‌خواه به‌عنوان استادان راهنما، داور و ناظر برگزار شد.

مدیر پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در امور پایان‌نامه‌ها تا ۱۴ روز آینده بالغ بر ۱۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد در رشته‌های کامپیوتر، عمران، دکترای فیزیولوژی  ورزشی، سنجش از دور، حقوق خصوصی، معماری و طراحی شهری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان نیز از پایان‌نامه و رساله‌های خود دفاع خواهند کرد.

 

امامی با بیان اینکه در آینده‌ای نزدیک فعالیت‌های عملی مورد استفاده در پایان‌نامه‌های دانشجویی در این واحد دانشگاهی انجام می‌شود، متذکر شد: با عملیاتی‌شدن این فرآیند در دانشگاه آزاد اسلامی لارستان علاوه بر صرفه‌جویی در روند انجام تحقیق،  این موارد با کمترین هزینه انجام می‌شود.

وی، انتشار فصل‌نامه علمی پژوهشی جغرافیای طبیعی با صاحب‌امتیازی این واحد دانشگاهی یادآور شد و تصریح کرد: فصل‌نامه جغرافیای طبیعی این دانشگاه با امتیاز علمی پژوهشی از  وزارت علوم تحقیقات و فناوری از سال ۱۳۸۹ آغاز به فعالیت کرد و تا امروز ۴۱ شماره از آن به‌صورت منظم منتشرشده که در برگیرنده ۳۲۸ آثار علمی پژوهشگران و محققان است.

مدیر پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان توضیح داد: با توجه به درخواست استادان و استقبال دانشجویان در نمایشگاهی که به مناسبت هفته کتاب برگزار شده بود، در ابتدای آغاز ترم جدید نیز با حضور انتشارات معتبر دانشگاهی سراسر کشور، نمایشگاهی با موضوعات درسی و اجتماعی در دانشکده علوم انسانی این واحد برگزار می‌شود.

امامی با قدردانی از همکاران خود در حوزه پژوهش و فناوری از استادان و دانشجویان درخواست کرد تا با حرکت به سمت فعالیت‌های پژوهش‌محور و ارتباط دانشگاه با صنعت، گام‌های مؤثری در پیشبرد اهداف علمی دانشگاه برداشته شود.

فرامرز احمدیان شهردار اسلام‌آباد غرب نیز گفت: این دانشگاه نمونه بارز و موفق یک مرکز آموزش عالی در جذب نخبگان است و امیدوارم الگویی برای سایر دانشگاه‌ها باشد.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان


منبع :  روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان    1397/10/23 08:55