تقویت بنیه علمی نوجوانان بدون توجه به ورزش میسر نیست

تقویت بنیه علمی نوجوانان بدون توجه به ورزش میسر نیست

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت: تقویت بنیه علمی نوجوانان بدون توجه به ورزش‌ میسر نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لارستان، مهدی زارع پیش از ظهر امروز در مراسم اختتامیه مسابقات هندبال دخترانه مقاطع ابتدایی مدارس لارستان اظهار کرد: سرمایه‌گذاری در  ورزش از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: جامعه‌ای که در آن ورزش جایگاهی نداشته باشد، اعتیاد و بسیاری از انحرافات اجتماعی و فکری رشد پیدا خواهد کرد، بنابراین تمرکز بر روی ورزش هزینه نیست؛ بلکه سرمایه‌گذاری است و این موضوع به‌عنوان یک هدف در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی لارستان قرار دارد تا در کنار توجه به ابعاد آموزشی و فرهنگی دانشجویان، پویایی و سلامت جوانان نیز تقویت شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لارستان خاطرنشان کرد: همان‌گونه که مقام معظم رهبری تأکید کردند، ورزش در کنار آموزش و تهذیب اخلاق به‌عنوان یکی از سه رکن وظیفه قطعی جوانان است و باید توجه داشته باشیم که تمرکز بر این مقوله به‌عنوان یک امر اخلاقی، عقلانی، شرعی و انقلابی بر عهده ما قرار داده‌ شده است.

زارع با قدردانی از برگزارکنندگان این دوره از مسابقات، بیان کرد: به امید روزی که دانش‌آموزان،  جوانان و دانشجویان ما الگو و رمزی برای پویایی و حرکت مردم به‌سوی ورزش  و اخلاق باشند.

غلامعباس واحد‌پور رئیس دانشکده سما لارستان نیز با تشکر از حضور ریاست واحد و مسئولان اداره آموزش‌وپرورش لارستان، گفت: ورزش موجب تقویت جسم و ایجاد روحیه رقابتی سالم در بین دانش‌آموزان است، به همین دلیل از اهمیت مضاعفی برخوردار است.

معاون دانشگاه آزاد اسلامی لارستان ادامه داد: تقویت بنیه علمی نوجوانان، بدون توجه به ورزش‌های همگانی و قهرمانی مسیر نخواهد بود، بنابراین سرمایه اصلی در پرورش، تنی سالم و روحیه‌ای بانشاط است.

در ادامه معصومه برزکار، معلم ورزش و تربیت‌بدنی  مدرسه سما و از بازیکنان تیم ملی ورزش هندبال کشور با بیان اینکه این مسابقات در سطح کیفی خوبی برگزار شد، متذکر شد: در این دوره از مسابقات ۱۲ تیم از مدارس لارستان شرکت کرده بودند که برای پنجمین سال متوالی مدرسه سما وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی لارستان توانست مقام نخست این دوره از مسابقات را کسب کند.

وی ادامه داد: ورزش هندبال به‌صورت یک فرآیند علمی و تخصصی در سطوح و مقاطع مختلف تحصیلی در سما لارستان در حال  انجام است و نتیجه این تلاش، کشف استعدادهایی است که در مقاطع چهارم و پنجم در مسابقات ورزشی خود را نشان می‌دهند و هدف ما تشکیل یک تیم منسجم و باقدرت در این ورزش است.

برزکار با بیان اینکه در دو سال متوالی، مدرسه سما به‌عنوان نماینده شهرستان در مسابقات استانی شرکت کرده است، اظهار کرد: اینها نتیجه تلاش و برنامه‌ریزی‌های مسئولان دانشکده سما و دانشگاه آزاد اسلامی لارستان است که به ورزش،  سلامتی دانش آموزان و نشاط آنان اهمیت  می‌دهند.
 

منبع :  روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان    1397/10/23 09:12