نگاه دانشگاه آزاد اسلامی حرکت به سمت جنبش نرم افزاری است
نگاه دانشگاه آزاد اسلامی حرکت به سمت جنبش نرم افزاری است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت: نگاه و نگرش دانشگاه آزاد اسلامی در راستای عملیاتی‌کردن تأکیدات رهبری و حرکت به سمت جنبش نرم‌افزاری است.

 مهدی زارع به مناسبت کلنگ‌زنی ساختمان مرکز رشد واحدهای فناور این شهرستان با مهم و حیاتی‌ دانستن مرکز رشد به‌منظور ارتباط علم با صنعت به  خبرنگار خبرگزاری آنا در لارستان  گفت: نفس وجود دانشگاه‌ها و فعالیت‌هایی که در بطن این مراکز علمی صورت می‌گیرد، یکی از ارکان مهم پژوهش و عامل بالندگی و پویایی محیط علمی و جامعه است.

وی با بیان این موضوع که اگر در دانشگاهی نگرش و منطق پژوهش‌محور در دستور کار نباشد، جامعه از وجود نخبگان و دانش‌پژوهان بی‌بهره خواهد شد، اظهار کرد: اصولاً دانشگاه در کنار تربیت و پرورش انسان‌های صالح یا به تعبیر معمار کبیر انقلاب اسلامی(ایفای نقش کارخانه انسان‌سازی) وظیفه شناخت معضلات و مشکلات جامعه و ارائه راهکار و راه‌حل برای عبور از آن را  نیز بر عهده دارد.

وی با بیان این نکته که امروزه بسیاری از مراکز علمی ما به حاشیه‌ها دچار و سرگرم شده‌اند و به‌جای تمرکز بر مسائل مهم و مبتلابه به سمت فعالیت‌های حاشیه‌ای روی آورده‌اند، متذکر شد: نگاه و نگرش دانشگاه آزاد اسلامی در راستای عملیاتی کردن تأکیدات رهبر معظم انقلاب  و به‌منظور گذر از مشکلات جامعه و حرکت به سمت جنبش نرم‌افزاری است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان خاطرنشان کرد: یکی از فعالیت‌های مؤثر برای چیره‌شدن بر مشکلات و شناسایی گره‌های کور، حرکت به سمت فعالیت‌های دانش‌بنیان است و اگر بتوانیم در این راه مهم، تلاش خود را مضاعف کنیم، بدون تردید می‌توانیم به‌عنوان الگویی برای دیگر دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی باشیم.

زارع درباره برجستگی‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان و فعالیت‌های این واحد آموزشی گفت: در راستای احیای دغدغه مهم رهبر انقلاب، مبنی بر تأکید جنبش نرم‌افزاری بر آن شدیم که طبق مجوزهای اخذشده از سازمان مرکزی، مرکز رشد را در این واحد دانشگاهی احیا و فعالیت‌های دانش‌بنیان خود را در قالب این مرکز ساماندهی کرده و از ظرفیت خوب این واحد دانشگاهی، مانند استادان برجسته و باتجربه، آزمایشگاه‌های تخصصی و فضای فیزیکی مناسب در راستای علمی‌کردن فضای دانشگاه و حرکت به سمت درآمدهای غیرشهریه‌ای بهره ببریم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان در خصوص اهمیت دادن مسئولان شهرستان به مراکز رشد در این واحد دانشگاهی اظهار کرد: اگر مرکز رشد ما که محل فعالیت‌های نخبگان و دانشمندان جوان دانشگاهی است، توسط نهادهای رسمی شهرستان مورد توجه قرار گیرند، قطعاً آثار آن در همه ابعاد برای مردم این منطقه مبارک خواهد بود.

وی تأسیس آزمایشگاه تخصصی بتن و تلاش برای معطوف‌کردن فعالیت‌های تخصصی پژوهشگران را ازجمله کارهای انجام‌شده در این راستا دانست و یادآور شد: مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان فعالیت‌های خود را با مرکز رشد در شهرستان هماهنگ خواهد کرد تا حرکتی موازی ایجاد نشود و با هم‌افزایی و مشارکت علمی در این خصوص،  راه را برای ارتباط علمی و مؤثر فراهم آورده‌ایم.

زارع باشگاه پژوهشگران و نخبگان را عامل تقویت مرکز رشد دانست و ابراز کرد: با انتخاب مسئولان پرتلاش برای این دو مجموعه، خود را برای فعالیت‌های جدی‌تر پژوهشی آماده کرده‌ایم و تحقق این امر مستلزم همکاری همه استادان، کارکنان و دانشجویان این واحد و نگاه مثبت و حمایت مسئولان شهرستان و استان است تا به امید خدای متعال بتوانیم در تحقق منویات رهبر معظم انقلاب، مؤثرتر و موفق‌تر از گذشته عمل کنیم.

به گزارش آنا، کلنگ ساختمان مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان لارستان پنج‌شنبه گذشته با حضور جمشید جعفرپور نماینده شهرستان‌های لار، گراش و خنج در مجلس شورای اسلامی، مسئولان شهر لار و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان به زمین زده شد.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان
 
منبع :  روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان    1397/11/3 20:24