استادان دانشگاه با همدلی و هم افزایی مشکلات را حل کنند
استادان دانشگاه با همدلی و هم افزایی مشکلات را حل کنند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در یک دوران گذار قرار دارد؛ بنابراین باید استادان با همدلی و هم‌افزایی مشکلات را حل و فصل کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لارستان، مهدی زارع صبح امروز در جلسه گروه آموزشی رشته مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان برگزار شد با بیان این موضوع که باید با همبستگی و تعامل، باعث هم‌افزایی شد، گفت: این امر مستلزم جلسات مستمر گروه‌های آموزشی بوده و خوشحالم که گروه آموزشی عمران یکی از تیم‌های قوی و شاخص در این واحد دانشگاهی است.

وی افزود: فارغ‌التحصیلان این رشته در استان و کشور در رتبه علمی بالایی قرار دارند و اکثراً در سمت‌ها و پست‌های خوب در سطح شهرستان، استان و حتی کشور مشغول به فعالیت هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان با بیان این نکته که امروز انتظار می‌رود فعالیت‌ها منسجم‌تر از گذشته باشد، اظهار کرد: با توجه به اینکه ما در گروه عمران در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی دانشجو می‌پذیریم و استادان مبرز و برجسته‌ای هم داریم، باید از ظرفیت‌های این استادان به نحو بهینه در اجرای طرح‌های بزرگ استانی و ملی و فعالیت‌های برون دانشگاهی استفاده کنیم.

زارع متذکر شد: در شرایط فعلی، دانشگاه آزاد اسلامی در یک دوران گذار قرار دارد؛ بنابراین برای عبور از این سختی‌ها باید همکاران و استادان به‌صورت شفاف از مسائل دانشگاه اطلاع داشته باشند و با همدلی و هم‌افزایی این مشکلات را در مجموعه دانشگاه حل و فصل کنند.

وی تعامل مدیر گروه و ارتباطات وی با رئیس و معاون آموزشی را یکی از شروط حل مشکلات بخش دانست و افزود: رسالتی که امروز به‌شخصه برای خودم ترسیم کرده‌ام، همراهی و همدلی با گروه‌های آموزشی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان معتقد است که گروه‌های آموزشی باید در اتخاذ تصمیم قانونی در چارچوب آیین‌نامه‌ها آزادی عمل داشته باشند تا روند تصمیم‌گیری با دیدی کارشناسانه و با سرعت عمل بیشتری اتخاذ شود.

زارع نظارت و مشاوره حوزه ریاست با گروه‌های تخصصی و نه تکیه بر سلسله مراتب اداری را بهترین راه برای حل مشکلات دانست و از حضور استادان گروه عمران در این جلسه تشکر کرد.

مدیرگروه رشته عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان نیز گزارشی از فعالیت‌های بخش مربوطه ارائه داد و گفت: سعی کردیم با برنامه‌ریزی‌های دقیق، تعامل و همدلی بین استادان ایجاد شود تا عزیزان با رضایتمندی بیشتری، انجام‌ وظیفه کنند.

آرش ابراهیم‌نژاد، حل مشکلات در گروه آموزشی را ازجمله کارهای انجام‌شده در طول دوران مسئولیت خود دانست و افزود: نگاه ما در گروه آموزشی عمران، رقابت در فضای تحقیقاتی و علمی بوده و با برگزاری جلسات در این باره، سعی شده از مسائل حاشیه‌ای فاصله گرفته و برنامه‌های مدونی به‌منظور آموزش دانشجویان ارائه و عملیاتی کنیم.

به گزارش خبرنگار آنا، در این جلسه استادان گروه عمران نظر خود را در زمینه بهبود روند آموزشی ارائه دادند و تأکید کردند که در حل مشکلات دانشگاه و عبور از این شرایط سخت، این مجموعه علمی را کمک خواهند کرد.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان


 


منبع :  روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان    1397/12/5 11:19