شرط اثربخشی مدیریت، مقبولیت و تعامل سازنده است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت:
مدیری که با کارکنان خود ارتباط خوب و سازنده داشته باشد، می‌تواند به نحو شایسته اثربخش باشد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لارستان، مهدی زارع ظهر امروز در نشست مشترک هیئت رئیسه  دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان و مرکز گراش که در این شهرستان برگزار شد با قدردانی از ارتباط و تعامل خوب این مرکز دانشگاهی با دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت: مدیری که با کارکنان خود ارتباط خوب و سازنده داشته باشد و مورد مقبولت پرسنل زیرمجموعه خود باشد، می‌تواند به نحو شایسته اثربخش باشد.

وی با قدردانی از رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز گراش اظهار کرد: این تعامل و ارتباط خوب مدیر توانمند دانشگاه آزاد اسلامی مرکز گراش موجب پیشرفت این مجموعه علمی شده است و امیدوارم که در آینده شاهد رشد و شکوفایی بیشتر مرکز گراش باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان با بیان این نکته که در شرایط کنونی تعامل بیشتر این واحد دانشگاهی و مراکز و دانشکده‌های تابعه اعم از خنج، گراش، اوز، بیرم و جویم در اجرای امور مورد نیاز است، افزود: تعامل به شرطی سازنده است که موجب نشود دانشگاه از مسیر قانونی و وظیفه اصلی خود و نظارت‌های مدیریتی فاصله بگیرد و توجه به ماهیت اصلی فلسفه تأسیس دانشگاه که توجه به امر آموزش و پرورش دانشجویان است باید مدنظر همه واحدها و مراکز باشد و در عین حال باید شرایطی برای دانشجویان فراهم شود تا احساس نزدیکی و حس علاقه به علم و تحصیل در بین جوانان پرورش یابد.

زارع خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان به عنوان واحد مادر آماده است تا در فضای دوستانه و با هم‌افزایی، مشکلات مراکز خود را در حد توان حل و فصل کند و در این راستا از دانشگاه آزاد اسلامی مرکز گراش می‌خواهیم تا با ارتباط بیشتر در موارد اداری، مالی، آموزشی و فرهنگی، فضایی ایجاد شود تا بازده کاری مجموعه مادر و مراکز آن پیشرفت چشمگیری داشته باشد.

وی اظهار کرد: تأکید و نگاه دانشگاه آزاد اسلامی در شرایط فعلی، علاوه بر تولید علم و ارتباط با صنعت، توجه به مقوله مهم فرهنگی است و در راستای این هدف مهم و ارزشمند، باید به نحوی برنامه‌ریزی شود تا برون‌دادهای آموزشی و فرهنگی ما شاخص و قابل توجه باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با داشتن استادان برجسته، امکانات و فضای مناسب علمی و آموزشی و گستره وسیع این مجموعه عظیم حتی فراتر از مرزهای جغرافیایی کشور، به عنوان قطبی ارزشمند و بازوی قوی نظام و رهبری در پیشرفت ایران اسلامی نقش‌آفرین است و همین امر مسئولیت ما را در تربیت نسل جوان کشور بیش از گذشته مهم می‌کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز گراش نیز با محکوم‌کردن حمله تروریستی اخیر که منجر به کشته‌شدن پاسداران دلاور ایران اسلامی شد، گفت: شهادت مظلومانه پاسداران اسلام در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان نشان‌دهنده اوج مظلومیت این قشر زحمتکش و مدافعان مرزهای ایران اسلامی است.

 عبدالمهدی شیرشمسی افزود: کنفرانس ورشو برای فشار بر ایران اسلامی و متحد کردن تروریست‌ها توسط آمریکا و ایادی مزدور آن برنامه‌ریزی شده بود که این حادثه تروریستی ماهیت سردمداران فاسد نظام سلطه را برملا کرد.

وی اظهار کرد: این حادثه قلب و دل‌های ملت ایران را آزرد و یکبار دیگر نشان داد که دشمنان این کشور برای ضربه‌زدن به ایران اسلامی، به هیچ اصولی پایبند نیستند؛ اما با توکل به ایمان مردم انقلابی ایران و رهبری حکیمانه مقام عظمای ولایت، این اتحاد عبری عربی همانند تمام نقشه‌های استکبار جهانی شکست خواهد خورد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز گراش با ابراز خرسندی از ابتکار دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان در برگزاری جلسه هیئت رئیسه در مرکز گراش تصریح کرد: با گفتمان و ارتباط نزدیک با این واحد دانشگاهی، می‌توانیم بسیاری از مشکلات را حل کنیم و امیدوارم که این جلسات منجر به تعامل هرچه بهتر اداری و تسهیل در روند اجرایی کارها باشد.

شیرشمسی با ارائه گزارشی مبسوط، فعالیت‌های مرکز گراش را تشریح و اظهار کرد: این مرکز در سال ۱۳۸۵ تأسیس شد و اکنون با ۲۴۰ دانشجو مشغول به فعالیت است و تاکنون یک‌هزار و ۳۰۰ نفر از این مرکز دانشگاهی فارغ‌التحصیل شده‌اند که برخی از این عزیزان در سمت‌های و پست‌های مهم شهرستان مشغول به فعالیت هستند.

وی متذکر شد: بحمدالله توانسته‌ایم در پرورش و آموزش فرزندان این شهرستان سهم بسزایی داشته باشیم و در کنار مردم ولایی شهرستان در آبادانی و پیشرفت این خطه از ایران اسلامی سهیم باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز گراش گزارشی از امکانات و مشکلات موجود در مرکز ارائه داد و افزود: امیدوارم در بهار ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی و با درایت مسئولان این مجموعه عظیم کشور، مشکلات عمده مردم و دانشجویان کاهش یابد و این شجره طیبه که از دستاوردهای این نظام مقدس است هر روز بالنده‌تر از گذشته باشد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان نیز با قدردانی از فعالیت‌های فرهنگی انجام‌شده در مرکز گراش با بیان این موضوع که گزارش‌های خوبی از این مرکز علمی داریم که نشان‌دهنده توجه این دانشگاه به فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی است، خطاب به رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز گراش گفت: اگر بتوانید با مشارکت ادارات و ارگان‌های شهرستان برنامه‌های فرهنگی خود را برنامه‌ریزی و اجرا کنید، با مشارکت‌دادن ادارات در فعالیت‌های فرهنگی، نقش برجسته‌ای در توسعه فرهنگی شهرستان نیز خواهیم داشت.

عبدالله عباسی افزود: تعامل ادارات در برنامه‌های فرهنگی علاوه بر اجر اخروی و سهیم‌شدن افراد در این خصوص، عامل مهمی در معرفی نقش سازنده دانشگاه آزاد اسلامی در ترویج فرهنگ اسلامی و قرآنی بین جوانان و مردم ایران اسلامی دارد.

وی  اظهار کرد: به‌منظور تعامل بهتر و اجرای برنامه‌های اثرگذار فرهنگی در دانشگاه و مراکز تابعه، نیاز به ارتباط بیشتر است و این واحد دانشگاهی این آمادگی را دارد که جلسه شورای فرهنگی را نیز در مراکز دانشگاهی تابعه خود برگزار کند.

به گزارش آنا، سعید نجیب‌زاده معاون اداری مالی، احمدعلی خرم‌بخت معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی، غلام‌عباس واحدپور رئیس دانشکده سما و صادق زراعتی مدیر حراست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان درباره تعامل بیشتر این واحد با مرکز گراش مطالبی را عنوان کردند.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان


منبع :  روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان    1397/12/5 11:51