اساس و اصول شیعه مقاومت همیشگی و جهاد در راه خداست

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت:
اساساً شیعه اصول و بنیانش بر مبارزه و مقاومت همیشگی و جهاد در راه خدا استوار بوده است.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لارستان، مهدی زارع ظهر امروز در مراسم گرامیداشت شهادت مدافعان پاک و مظلوم وطن در حادثه تروریستی زاهدان که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان برگزار شد، گفت :اساساً شیعه اصول و بنیانش بر مبارزه و مقاومت همیشگی و جهاد در راه خدا استوار است.

وی افزود: با نگاهی به تاریخ اسلامی به این نتیجه می‌رسیم که شیعیان برای دفاع از حقانیت خود و حراست از دین خدا همیشه در معرض سخت‌ترین و ناجوانمردانه‌ترین فشارهای دشمن بوده و در این راه هزینه‌های زیادی کرده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان با یادآوری تاریخ تصریح کرد: به‌عنوان مثال در زمان منصور دوانیقی، شیعیان را بین دیوار قرار می‌دادند و یا سر می‌بریدند و با وحشیانه‌ترین روش آنها را به شهادت می‌رساندند و با حملات و توحش سنگین علیه آنان، سعی در نابودی این نظام مقدس فکری و اندیشه‌های ناب اسلامی داشتند.

زارع با بیان جمله‌ای از امام راحل که فرمودند: «بکشید ما را ملت ما بیدارتر می‌شوند»، اظهار کرد: با تمام دشمنی و خباثت‌های سلطه‌گران، امروز شیعیان پایدارتر و استوارتر از گذشته هستند و در جریان حادثه ناجوانمردانه و سخیف اخیر نیز بر همگان ثابت شد که نظام جمهوری اسلامی ایران بااقتدارتر از گذشته در راه و مسیر بر حق خود در حال حرکت است.

وی اضافه کرد: این حملات غیرانسانی و تروریستی، فقط آتش خشم مردم مسلمان و ملت آزاده و بیدار ایران اسلامی را علیه نظام سلطه و استکبارجهانی شعله‌ورتر خواهد کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان متذکر شد: دشمن با حمله‌های کور و حمایت از گروه‌های تروریستی تکفیری که با پول‌های کثیف عربستان سعودی و امارات متحد عربی تغذیه می‌شوند، سعی در تضعیف جمهوری اسلامی و ضربه زدن به مکتب اهل بیت را دارد.

زارع با بیان این موضوع که دشمن به‌دنبال تفرقه‌افکنی و ایجاد نارضایتی بین آحاد مردم است، اظهار کرد: اجانب و ایادی استکبار جهانی، میلیاردها دلار هزینه می‌کنند تا تفکر فاسد لیبرالیستی و یا افراطی‌گری سلفی را در اذهان جوانان موجه جلوه داده و مردم را از اندیشه‌های ناب اسلام دور کند.

وی با بیان این نکته که ما افتخار می‌کنیم که به امامان راستین و امام عصر (عج) عاشقانه عشق می‌ورزیم و در این راه حتی جان خود را فدای اندیشه‌های ناب و مقدس اسلامی و علوی خواهیم کرد، متذکر شد: دچار تفرقه و وارد بازی دشمن نمی‌شویم و ما عمیقاً معتقدیم همه ادیان و مذاهب رسمی کشور آزاد هستند که در چهارچوب نظام اسلامی و احترام به اکثریت فعالیت داشته باشند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان اظهار کرد: دشمن باید بداند که نقشه‌های نخ‌نما شده و سیاست‌های شکست‌خورده آنان خللی در اراده آهنین مردم ایران نداشته و ملت همیشه در صحنه در هر شرایطی که باشند امام و مقتدای خود را تنها نخواهند گذاشت.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان


منبع :  روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان    1397/12/5 11:54