افزایش بصیرت دینی جوانان راهکاری برای مبارزه با تهاجم فرهنگی

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت:‌

بالابردن بصیرت دینی و اعتقادی جوانان ازجمله راهکارهای مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمن است.


حجت‌الاسلام عبدالله عباسی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در لارستان با مهم ارزیابی کردن نقش فرهنگ و لزوم آن در مراکز دانشگاهی و علمی اظهار کرد: امروز در کنار توجه به مقوله علمی و ارتقای سطح دانش افراد، اشاعه فرهنگ اسلامی و ناب اهمیت ویژه‌ای دارد که باید در اولویت قرار گیرد.

وی افزود: دشمن در تحریم‌های ظالمانه خود سعی کرده تا از ابزار اقتصادی و از طریق جنگ روانی عرصه را بر مردم سخت کند و از این روش، فرهنگ و اصول اعتقادی را هم هدف گرفته است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان اظهار کرد: دین مبین اسلام برای همه ابعاد زندگی انسان‌ها برنامه داشته و نسخه شفابخش هدایت بشریت به تعالی و معرفت است و بنابراین باید فرهنگ اسلامی در همه سطوح فردی و اجتماعی جامعه نظام‌مند باشد.

عباسی با بررسی ابعاد جنگ روانی دشمن گفت: افرادی که در حوزه فرهنگی دانشگاه‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند، باید عمیقاً متوجه باشند که نفوذ باورهای غیردینی، فکر وابسته، خودکم‌بینی و وابسته‌گرایی از جمله اهداف دشمن در این راستا است و باید با تشریح اهداف استکباری دشمن برای جوانان و ایجاد بستری مناسب در ساختار اعتقادی و تفکری دانشجویان، راه این نقشه شوم را مسدود کرد.

وی افزایش و بالابردن بصیرت دینی و اعتقادی جوانان را ازجمله راهکارهای مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمن دانست و اضافه کرد: اعتقاد به اصول اعتقادی همچون توحید، معاد و نبوت، نوعی تعهد در فرزندان پدید می‌آورد و میزان مصونیت آنها را در برابر یورش فرهنگی بیگانگان افزایش می‌دهد و اگر این روش از سنین کودکی در بستر خانواده نهادینه شود در آینده هم هجمه‌های محیطی و اجتماعی دشمن نمی‌تواند بر جوانان ما چندان تأثیرگذار باشد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان احیای خودباوری در جوانان را یکی دیگر از راه‌های مبارزه با تهاجم فرهنگی و تحریم‌ها برشمرد و گفت: امروز تولید علم در ایران اسلامی، رشد فراوانی داشته است که نشان از توانایی فرزندان ما در خودکفاکردن کشور از بیگانگان و ایجاد این حس در جوانان که بدون وابسته بودن به کشورهای غربی و سلطه‌گر، می‌توان پیشرفت کرد و نیازی به هیچ‌کس نداشت.

عباسی با بیان این موضوع که توجه به نخبگان و ایجاد شرایط مناسب برای پرورش استعدادها در کشور یکی دیگر از راه‌های مبارزه با تهاجم دشمن است، عنوان کرد: بدون تردید کشورهای استکباری از پرورش استعدادهای بی‌نظیر فرزندان ایران اسلامی به وحشت افتاده‌اند و این مسئولیت ما را در این برهه از تاریخ  حساس‌تر می‌کند تا با شناسایی جوانان خلاق و مبتکر شرایطی به وجود آوریم تا در فضای اسلامی و اعتقادی رشد کرده و راه را برای بروز خلاقیت‌های آنان هموارتر کنیم.

وی یادآور شد: همانگونه که رهبر فرزانه انقلاب فرمودند جوان ایرانی، آگاه، بامعرفت، بصیر، سیاسی و اهل تحلیل است و از همه بالاتر باایمان است. به‌عنوان مبلغان فرهنگی وظیفه داریم با شناخت و تحلیل اهداف دشمن در این جنگ نابرابر، جوانان و فرزندان خود را حفظ کرده و آنان را بیشتر از گذشته با مبانی اسلامی و فرهنگی آشنا کنیم.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان


منبع :  روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان    1397/12/21 08:18