زارع عنوان کرد : دانشگاه آزاد اسلامی پناهگاه مسافران نوروزی در بارندگی‌های اخیر

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت:

با توجه به بارندگی‌های شدید در استان فارس و وقوع سیل‌، دانشگاه آزاد لارستان در خدمت هموطنان از سراسر کشور است.


مهدی زارع در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در لارستان اظهار کرد: با توجه به بارندگی‌های شدید در استان فارس و سیل‌های سنگین چند روز اخیر، دانشگاه آزاد اسلامی لارستان با تمام توان در خدمت هموطنان از سراسر کشور و خصوصاً همکاران دانشگاهی است.

وی خاطرنشان کرد: لارستان به دلیل اینکه شاهراهی برای عبور مسافران به شهرهای بندری جنوب و جزایر توریستی خلیج همیشگی فارس، خصوصاً کیش و قشم است، همه‌ساله در ایام نوروز پذیرای ده‌ها و بلکه صدها هزار مسافر بوده که بسیاری از آنان حداقل یک شب از سفر خود را به اقامت در لارستان اختصاص می‌دهند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لارستان اضافه کرد: بارندگی‌های اخیر و حوادث اسفناک ناشی از سیل دلیل مضاعفی برای حضور گسترده مسافران نوروزی در لارستان است که در راه دچار مشکلات متعدد از جمله مهیا نبودن مکان مناسب برای اسکان شده‌اند.

زارع عنوان کرد: با دستور رئیس هیئت‌امنا، رئیس عالی دانشگاه آزاد اسلامی و تأکید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شیراز و دبیر هیئت‌امنای استان فارس و امکانات خوبی که در این واحد دانشگاهی تدارک دیده شده بود در خدمت مسافران نوروزی، به‌خصوص مسافران درگیر سیل و بارندگی هستیم، به‌گونه‌ای‌که دانشگاه آزاد اسلامی لارستان در این ایام، روزانه پذیرای صدها مسافر و گردشگر هموطن بوده است.

وی یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی لارستان به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه آموزش عالی جنوب فارس، ضمن تجهیز خوابگاه‌های دانشجویی و استفاده از مهمان‌پذیرهای واحد، به دلیل ازدحام حضور مسافران به تجهیز نمازخانه‌ها و برپاپی چادر در محوطه دانشکده علوم انسانی پرداخته و بخش قابل توجهی از مشکلات اسکان مسافران بی سرپناه را تقلیل داده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لارستان گفت: ستاد اسکان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان علاوه بر ارائه گزارش به ستاد اسکان فرمانداری ویژه لارستان با ستاد اسکان دبیرخانه استان فارس نیز مرتبط بوده و گزارش‌های لازم را ارسال می‌کند.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان


منبع :  روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان    1398/1/20 08:47