رئیس دانشگاه آزاد لارستان : مرجعیت در دوران غیبت امام معصوم پرچم‌دار هدایت بشر هستند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت:

مرجعیت و فقهای عالیقدر در دوران غیبت امام معصوم(عج) پرچم‌دار هدایت بشر به‌سوی رستگاری هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لارستان، مهدی زارع در دیدار سیدحسن آیت‌اللهی فرزند مرحوم آیت‌الله العظمی آیت‌اللهی با برشمردن بخشی از سجایای اخلاقی آن عالم ربانی، گفت: آن بزرگوار همیشه ملجأ و مأمن خوب و شایسته‌ای برای مردم منطقه لارستان اعم از شیعه و سنی بودند.

وی با بیان اینکه مرجعیت و فقهای عالیقدر در دوران غیبت امام معصوم پرچم‌دار هدایت بشریت به‌سوی رستگاری هستند، اظهار کرد: در این میان، مرجعیت به‌عنوان پناهگاه مردم در حمایت از انقلاب و ولایت‌فقیه نقشی بی‌بدیل داشته که همانند خورشیدی تابناک همه انسان‌ها برای رشد و تعالی به آن نیازمند هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان تصریح کرد: خصوصیات اخلاقی مرحوم آیت‌الله العظمی آیت‌اللهی که بارها توسط رهبر فرزانه انقلاب مورد ستایش و تکریم واقع شده، بیانگر عمق اخلاص و شایستگی آن عالم وارسته است.

زارع با بیان این موضوع که در روایات اسلامی، علما به‌عنوان دژ محکم عقاید دینی معرفی شده و تکریم جایگاه آنها به همه مردم سفارش اکید شده است، بیان کرد: در این میان نقش خاندان مکرم آیت‌اللهی از زمان آیت‌الله العظمی سیدعبدالحسین لاری در مبارزه جانانه با استعمار انگلیس و تشکیل نخستین حکومت اسلامی در منطقه لارستان که بخش قابل توجهی از کشور را در بر می‌گرفت، بسیار برجسته و غیرقابل انکار است.

وی اظهار کرد: ما در این ایام بر خود واجب دانستیم که با حضور در بیت شریف این مرجع روشن‌ضمیر، عرض ارادت خود را نسبت به بیت مکرم آن مرحوم اعلام کنیم.

به گزارش آنا، در این دیدار که با حضور نزدیکان بیت شریف آن فقیه نستوه صورت گرفت، خاطراتی از آن عالم عالیقدر در حمایت از دانشگاه آزاد اسلامی لارستان نقل شد.

مرحوم آیت‌الله العظمی آیت‌اللهی از مراجع تقلید شیعه، ساکن در لارستان بود که بارها مورد عنایت و تکریم امام راحل و رهبر معظم انقلاب واقع شد.


روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان


منبع :  روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان    1398/1/20 08:53