زارع مطرح کرد: مصونیت جوانان در برابر شبیخون فرهنگی با نهادینه کردن فرهنگ قرآنی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت:

نهادینه کردن فرهنگ قرآنی در زندگی جوانان می‌تواند فرزندانمان را در برابر هجمه‌ها و شبیخون فرهنگی دشمن مصون کند.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لارستان، مهدی زارع ظهر امروز در بازدید از نحوه برگزاری مسابقات قرآن کریم در مقاطع پایه‌های اول و دوم مدارس دخترانه شهرستان لارستان که به میزبانی مدرسه سمای دانشگاه آزاد اسلامی لارستان برگزار شد، اظهار کرد: امروز شاهد شور و شعف قرآنی در بین مربیان، معلمان، دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان بودیم و بدون تردید این نور همیشه جاودان الهی است که دل‌ها و قلوب ما را آرام و به‌عنوان راهنمایی برای عبور از سختی‌ها و مصائب و سختی‌ها همیشه در کنار ما قرار دارد.

وی با بیان اینکه نهادینه کردن فرهنگ قرآنی در زندگی جوانان و نوجوانان، پدیده مبارکی است که می‌تواند فرزندانمان را در برابر هجمه‌ها و شبیخون فرهنگی دشمن مصون کند، اضافه کرد: دشمن از معجزه کلام وحی، تأثیرات مثبت و شگرف آن کاملاً مطلع بوده و همه تلاش خود را برای دور نگه داشتن این نسل از آیین و راه رسم زندگی قرآنی به کار گرفته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان با اشاره به اینکه وظیفه این مهم برعهده معلمان و مبلغان قرآنی در مدارس و دانشگاه‌هاست، بیان کرد: برپایی این‌گونه مسابقات علاوه بر اینکه موجب برکت معنوی فراوانی برای مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان می‌شود، تبلیغات خوب و مناسبی برای وجهه فرهنگی و اجتماعی این مجموعه علمی است.

زارع با بیان اینکه باید نهاد و ضمیر پاک دانش‌آموزان را با تعالیم قرآنی مأنوس شده و در کنار توجه به علم و دانش به روحیات معنوی آنان نیز توجه خاص شود، مطرح کرد: همان‌گونه که خانواده‌ها به پیشرفت علمی فرزندانشان اهمیت می‌دهند، باید نگاه و نگرش قرآنی در تربیت عزیزانشان داشته باشند تا با معرفت زلال وحی، زندگی آنان به سمت تعالی و هدایت سوق پیدا کند.

وی با قدردانی از عملکرد شایسته مدرسه سما دراین‌خصوص تأکید کرد: آموزش‌وپرورش شهرستان لارستان، مدرسه سما را میزبان این مسابقات کرده که این نشان‌دهنده امکانات مناسب و توانایی مدیریت و معلمان مدرسه و کادر اجرایی آن است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان با بیان اینکه می‌توان برنامه‌های شایسته و هدفمند را با کمترین هزینه برگزار کرد، تصریح کرد: هزینه برگزاری این مسابقات با رایزنی‌هایی که با خیّرین انجام شده توسط این عزیزان پرداخت شده که لازم است از مدیر توانمند مدرسه سما و همکارانشان در جذب این کمک‌های خداپسندانه  قدردانی کرد.

به گزارش آنا، این مسابقات قرآنی در رشته حفظ عمومی و احکام با شرکت ۲۰ مدرسه دخترانه شهرستان در پایه اول و دوم به میزبانی مدرسه سما برگزار شد.
روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان


منبع :  روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان    1398/1/26 10:35